Apaz Group’ta Yeni Atama


Apaz Group’un yeni CMO’su Semih Dadaş oldu

Sektörün deneyimli ismi Semih Dadaş, 1 Ekim 2021’de Apaz Group’un yeni CMO’su olarak atandı. Apaz Group takımına katılan Dadaş, sahip olduğu zengin tecrübe ve bilgi birikimle yeni dönemde markanın tüm pazarlama süreçlerine liderlik edecek.

Bünyesinde Baydöner, PidebyPide ve Bursa İshakbey markalarını bulunduran Apaz Group’ta üst düzey atama gerçekleşti. Türk mutfağının yöresel lezzetlerini kaliteli hizmet ve uygun fiyat anlayışıyla lezzet tutkunlarının beğenisine sunan grubun yeni CMO’su, Semih Dadaş oldu.
Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra çalışma hayatına yazılım ve danışmanlık şirketi Obase’de Kurumsal Satış Uzmanı olarak başlayan Semih Dadaş, 2010 yılında Müşteri Deneyimi Yönetimi Uzmanı olarak Turkcell’de görev almaya başladı. Dadaş, daha sonra Kıdemli Marka Müdürü olarak Turkcell’in gençlik platformu gnçtrkcll’in marka konumlandırma, sadakat stratejilerinin geliştirilmesi, gelir ve marka yönetimi süreçleri ile stratejik marka iş birliklerinin sorumluluğunu üstlendi. iLab Holding şirketlerinden Emlakjet.com’da Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Dadaş, markanın 5 yıllık büyüme planlarından, marka, ürün ve fiyatlandırma stratejilerinden sorumlu olarak çalıştı. 2017 yılında Mediterra Capital şirketlerinden, Türkiye’nin ikinci büyük pizza zinciri Terra Pizza’nın Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenen Semih Dadaş, global ve lokal ajanslarla birlikte çalışarak Pizza Pizza markasının Terra Pizza’ya dönüşümündeki tüm sürece liderlik etti. Aynı zamanda iletişim stratejilerini, gelir ve kampanya yönetimini, dijital satış kanallarını, müşteri hizmetlerini ve büyüme sürecini ekibiyle birlikte yönetti. 2020 yılında dahil olduğu Türkiye'nin çocuklar için lider spor salonu merkezi Muzipo Kids’e Genel Müdür olarak liderlik eden Semih Dadaş, Ekim 2021 itibariyle Apaz Group CMO’su olarak yeni görevine başladı.